Facebook Youtube

Lanový park

Náš park je nový, jiný, originální,
prostě NEJ!

  • Největší lanový park v Ústeckém kraji
  • Více než 20 překážek
  • Unikátní místo s možností parkování
  • 3 velké atrakce v rámci jednoho parku
  • Pro děti již od 3 let
  • Zázemí s terasou a občerstvením

Park se skládá ze tří celků: Dětská trasa, Rodinná trasa a Lanovka.
Projděte si náš park pomocí virtuální prohlídky.

Dětská trasa

Dětská trasa je určena dospělým a dětem již od 3 let. Děti do 7 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Trasu tvoří 14 domečků. Tyto domečky jsou přepojeny visutými lávkami, na kterých jsou nainstalovány překážky určené k překonávání. Bezpečnost je zajištěna použitím ochranných sítí, které zachytí případný pád. Na atrakci je tedy možný bezpečný volný pohyb uživatelů bez nutnosti jištění.

Směr pohybu na trase je libovolný. Maximální počet osob v jednom domečku je 5 osob. Maximální počet osob na jedné překážce je 5 osob. Maximální počet osob na schodišti, směřující ke vstupu na atrakci, je taky 5 osob.

Celková kapacita trasy je 140 osob (počítáno pro osoby o hmotnosti max. 80 kg). Tělesná výška není omezena, ale osoby s výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti.

Rodinná trasa

Rodinná trasa je určena dospělým a dětem od 7 let. Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Trasu tvoří 12 překážek, které jsou nainstalovány mezi ocelové sloupy s přestupnými plošinami. Bezpečnost je zajištěna systémem průběžného samočištění Saferoller, doplněným na nástupu o zatahovací naviják.  Pro zajištění bezpečnosti je uživatel povinen použít osobní ochranné prostředky: úvazek, přilbu a jistící set

Instruktor poskytne uživateli informace o manipulaci s vybavením, proveze jeho kontrolu a přidělí výstroj přiměřenou tělesné stavbě uživatele. Dále předvede, jak si výstroj obléci a jak nastavit velikost. Na trenažéru uživateli demonstruje způsob použití jistícího systému, nechá uživatele jej vyzkoušet a před nástupem na první překážku zkontroluje výstroj. U nástupu stáhne instruktor připijí uživatele na jistící systém. Veškeré podrobné informace předá instruktor uživateli přímo na místě.

Na trasu se vstupuje po žebříku a směr pohybu je určen pořadím překážek. Maximální počet osob na jednotlivé překážce je 1 osoba. Maximální počet osob na přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba.

Celková maximální kapacita trasy je 20 osob. Hmotnost ani tělesná výška nejsou omezeny, ale osoby s tělesnou výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu snížené podchodné výšky v některých částech trasy.

Obslužný chodník pod Rodinnou trasou je určen výhradně pro pracovníky obsluhy – slouží pro účely záchrany uživatelů nebo pro potřeby údržby.

Lanovka

Lanovka je atrakce, umožňující prostřednictvím kladky sjezd uživatele na laně napnutém mezi sloupy. Trasa obsahuje 2 úseky délky přibližně 2x 34 metrů. Úseky jsou rozděleny sloupem, na který uživatel dojíždí a následně se z něj spouští na druhý úsek.

Atrakce je určena dospělým a dětem od 12 let. Děti do 15 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Vstup i sestup na Lanovku je prostřednictvím žebříku, směr pohybu je určen: z nejvyššího sloupu přes středový na nejnižší. Maximální počet osob na jednotlivém úseku je 1 osoba. Maximální počet osob na jedné přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba.

Celková maximální kapacita Lanovky je 3 osoby + případný doprovod instruktora. Atrakce je určena osobám o hmotnosti min. 40 kg a max. 130 kg. Tělesná výška není omezena.

Zařízení NENÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ! Za děti odpovídá jejich zákonný zástupce nebo jiný dospělý doprovod.

Adresa:
Lanový Park Teplice
Na střeše Kauflandu u Stadionu Na Stínadlech
Čs. dobrovolců 2815, 415 01 Teplice 

Telefonní kontakt:  +420 417 637 755

Pro více informací sledujte naši webovou stránku nebo facebookové stránky Lanový park Teplice!

Nabízíme vám k zakoupení dárkové poukazy nebo permanentky na vstup do Lanového parku Teplice.

Slavnostní přestřižení pásky - 3. května 2019

Slavnostní přestřižení pásky - 3. května 2019

Slavnostní přestřižení pásky v našem lanovém si nenechaly ujít desítky pozvaných hostů. Nechyběli představitelé Krajského úřadu Ústeckého kraje, zástupci města Teplice, starostové a starostky z měst a obcí v teplickém regionu a také zástupci mateřských, základních i středních škol z celého Ústeckého kraje. Všechny přivítal statutární ředitel Skupiny JTH pan Jaroslav Třešňák. „ Kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky, musí navštívit náš nový lanový park, který je aktuálně největším v Ústeckém kraji. Investice na jeho pořízení dosáhly částky okolo 32 milionu korun. Park je určený nejširší veřejnosti - jednotlivcům i kolektivům, dětem, mládeži, dospělým, sportovním klubům, zájmovým kroužkům a všem, kteří chtějí zažít netradiční sportovní zážitek. Je skvělou možností, jak uskutečnit tak trochu jiný školní výlet, firemní teambulding nebo sportovní den. A dětem zde můžete uspořádat rovnou i narozeniny. Naše zázemí s občerstvením a venkovní terasa s posezením, kdy nejmenší mohou za dohledu doprovodu pilovat svůj lezecký um, tomu přímo vybízí. Rád bych touto cestou pozval k návštěvě nejen všechny obyvatele Teplic, ale i turisty, kteří do našeho města zavítají, “ uvádí Jaroslav Třešňák. „Do Teplic jezdím velmi rád a těší mě, že zde vzniklo místo, které smysluplně a hlavně aktivně vyplní volný čas nejen dětem, ale i dospělým,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd, který slavnostně přestřihl pásku. „Ke zdolání překážek není třeba zvláštní fyzické síly. U nás si užijete zábavu i adrenalin a navíc zvýšíte svou kondici a obratnost. Dětská trasa je určena dětem od 3 let. Trasu tvoří okruh se 14 domečky na ocelových sloupech. Druhým celkem je Rodinná trasa s 12 překážkami, které jsou instalovány mezi ocelové sloupy s přestupními plošinami. Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s dospělou osobou. Tyto dva úseky dosahují délky přibližně 2 x 34 metrů. Poslední atrakcí je Lanovka, která návštěvníkům umožňuje prostřednictvím kladky sjezd na napnutém laně mezi sloupy a celek parku uzavírá,” prozrazuje ředitelka sportovních aktivit JTH Fitness s.r.o. Eva Loos. Součástí lanového parku je také kavárna , otevřená vždy během provozní doby centra. K zakoupení jsou káva, nealkoholické nápoje, nanuky a další dobroty. „ Naše lanové centrum přivítá rovněž návštěvu mateřských a základních škol, ale i účastníky letních a příměstských táborů. Pro školská zařízení jsme do konce školního roku navíc připravili zvýhodněné skupinové vstupné, ” uvádí Jaroslav Třešňák a přidává pozvání na oslavu Dne dětí, která proběhne v sobotu 1. června v novém areálu lanového parku a na parkovišti Kauflandu. Účast na Dětském dni pod patronací Skupiny JTH, parťáka pro volný čas a sportovní vyžití v Teplicích, potvrdila jednotka profesionálních hasičů z Teplic, SDH Proboštov, Městská policie Teplice i Městská police Dubí.